עולם הנגינה בלב של הילד

תרפיה במוסיקה זה מקצוע שצריך ללמוד שנים רבות ובאונברסיטה, והנה באה רינה תרפיסטית במוסיקה, עם החלק המעשי, עם הכלים ומעבירה קורס של שנה מקוצר שנותן לנו מענה לריפוי דרך עולם המוסיקה.

 • עולם הנגינה נכנס בקלות ללב הילד , מקום שלא יכול להישאר אטום מול הצלילים., כדוגמא לכך מביאה רינה סיפור מהקליניקה , על ילדה כבת 14 בכורה בביתה, אמה נפטרה והותירה אותה לבד לטפל באחיה, הילדה החזיקה את הבית בגאון טפלה בילדים במסירות, הכינה ארוחות, כבסה, דאגה והיתה ממלאת מקום 'נפלאה' לאמה, ובין היתר, תלמידה...

  לאט לאט החלו לראות אותות מצוקה , כמו מצמוצי עיניים, הסתגרות בחברה , והיה נראה שנשמתה זועקת אך הילדה לא רצתה להפתח אלא להראות ככגיבורה וככל יכול..

  הילדה הגיעה לרינה, והיא הראתה לה תמונה של ברוז גדול וברוז קטן שנמצא מאחוריו, ושאלה את הילדה, מה את רואה?הילדה עונה:אמא הלכה לילדה והילדה מנסה להשיג אותה.

  שאלה רינה, את רוצה לכתוב שיר על הילדה, וספרה שאמה נפטרה ונשארה לבד , ולאחר מכן הכניסה מנגינה לשיר ואז פרצה הילדה בבכי, המנגינה לא יכלה לשמור את המשהו החזק שנסתה לשמר אלא חדרה לנפש פנימה.

  כך בתרפיה זו מביאה רינה את החלק המעשי, בתאוריה לומדים שנים אך כאן מביאים קורס שנותן את החלק המעשי.

  דוגמא לכך, אדם מבוגר, כתוצאה ממשבר קשה נכנס לשיקום בבי"ח היה סגור ומסוגר וא היה מוכן להפתח, הביאו את רינה, היא התעניינה מהם השירים שהיה בצעירותו, היתה רינה מחוץ לחדרו והחלה לשיר את השירים הללו, האיש שמע את השירים ובקש שתכנס אליו והיא החלה לנגן לו לו את השירים וכך נפתח וכולם יצאו מהכלים איך רק היא יכלה לחדור אליו, מה שצליל יכול לחולל.

  בסטאג, הביאו ילדה חסרה ביטחון,דימוי עצמי נמוך, בת 12 , והראו לה, כאן יש מקל ותופים, את דופקת פעם אחת, ואנחנו דופקים פעמיים, את דופקת פעמיים ואנחנו דופקים ארבע וכך הלאה..והיא הרגישה עוצמתית, שהיא יכולה לנהל קהל, ואח"כ הביאו רמקול, ודברה אליהם בתחילה נמוך ובהמשך שקבלה תגובות כהד , זה העצים אותה,

  מדוגמאות אלו אנחנו רואים מה יכול תרפיה במוסיקה לעשות וכמה יכול לעזור למטפלים ולאנשים שרוצים לעלות ולהתפתח.

לרשימת מאמרים