קורסים, סדנאות והרצאות

מבית Harmony Wonders

קורסים

 • לימוד פסנתר בהתאמה אישית - מתנה לחיים!

  אם חשבתם על לימודי פסנתר, הנה ההזדמנות שמגיעה עד אליכם מתנה לקיץ לקראת שנת הלימודים הנפתחת בקרוב- שיעור היכרות בעלות הדלק בלבד. נותרו מקומות בודדים! מוזמנים להתקשר, לסמס ולשתף לשנה מבורכת בשפע מוסיקה ואושר
 • הקורס המקיף המרוכז ללימוד השיטה מבית Harmony Wonders

  קורסים להורים ולקהל הרחבת קורסי הכשרה לאנשי חינוך ומטפלים
  המוטו שלנו: אם אתם עובדים עם ילדים- אתם רוצים להיות בקורס הזה.
  אם אתם רוצים הצלחות עם ילדים- אתם חייבים להיות בקורס הזה.

  על מנת להקל על המשתתפים, כל קורס מחולק לשלוש סדנאות נפרדות של 10 מפגשים בלבד כל אחד.

  סדנא ראשונה-כימיה מנצחת, תקשורת בינאישית ובטחון עצמי
  סדנא שניה- עולם הרגשות והנחיה קבוצתית
  סדנא שלישית-פיתוח שלושת האינטליגנציות- הרגשית, סנסומוטורית (קשב וריכוז) ושכלית

סדנאות

מנחה: רינה יהושע, M.T.-B.C. , M.A. - פסנתרנית, מוסיקאית ותרפיסטית במוסיקה
מוסמכת על ידי אוניברסיטת "הנמן" בפילדלפיה ובעלת ניסיון של 20 שנה

 • סדנא חווייתית במוסיקה :צלילי המוסיקה

  הייתם רוצים לקחת חלק בחוויית יצירת מוסיקה בצוותא ?
  האם התנסיתם פעם בחוויה המשחררת, המרגיעה, המרגשת והמעצימה של הבעה מוסיקלית יצירתית?
  האם חיפשתם סדנא שתתן לכם הזדמנות לעסוק במוסיקה ונפלאותיה גם בלי שיהיה לכם כל ידע במוסיקה?
  פירוט הסדנא: הסדנא משלבת מגוון התנסויות בדרכים שונות להבעה במוסיקה וכוללת שירה, מקצבים, ונגינה בצוותא. חוויה משחררת, מרגיעה ומרגשת של עשיית מוסיקה ויצירתיות, של הבעה ושיתוף, של גילוי והעצמה. הסדנא בנויה מתהליך פתוח אשר יכול לכלול כתיבת שירים, ניתוח ושיחות על שירים, שירה ואלתור.
  *לא דרוש כל ידע מוקדם במוסיקה מהמשתתפים.
 • סדנא: כל אחד והשיר שלו

  בואו להינות ממפגשים מרגשים, מעצימים ומקרבים
  בסדנא זו כל משתתף יציע או יביא לקבוצה שיר שהוא מתחבר אליו, אוהב. נשיר או נשמע את השיר ונחווה אותו בצורות שונות
  דרך השיר נוכל להתחבר לאדם, לשיר, למילים, לרגשות של עצמנו. הסדנא מייצרת הזדמנות לעבד נושאים המופיעים בשירים השונים, להתקרב זה לזה ולעצמנו, לחוות ולהרגיש. ניעזר בשירים כדי לתת ביטוי רגשי למה שקורה בחיים של משתתפי הקבוצה.
 • סדנא חווייתית: מוסיקה ושירים חיוביים

  מדוע רצוי לשים לב איזה שירים אנו שרים? כיצד נבדיל בין שירים חיוביים לשליליים, שמחים ועצובים?
  רוצים למלא את הלב בצלילים מרוממי רוח?
  בסדנא זו הנכם מוזמנים להבין כיצד משפיעים עלינו השירים שאנו שרים, וסוגי מוסיקה שונים שאנו מקשיבים להם. מי מכם שם לב למילות השירים שאנו נחשפים אליהם מדי יום ברדיו ובטלויזיה ושאנו מוצאים עצמנו מזמזמים לעצמנו ללא הרף?
  בשעה זו תחשפו לאוסף נהדר של שירים חיוביים שהכנו עבורכם ותוכלו להצטרף בשירה בצוותא בליוויה של פסנתרנית מוכשרת ותוכלו לחוש בהתרוממות הרוח לצלילי המנגינות המושרות.
 • סדנא: כל אחד יכול להיות כוכב

  בואו להינות מסדנת יצירה והבעה במוסיקה- חגיגה של אלתור ויצירתיות
  בסדנא זו עוברים חוויה מוסיקלית מהנה ומעשירה. מקבלים מקום לביטוי מוסיקלי ואישי, כל אחד לפי יכולותיו וכישוריו הוא.
  סדנא זו יוצרת חוויות במה מרגשות, מעלה בטחון עצמי, מעצימה כושר תקשורתי והשתלבות חברתית, ריכוז, פתיחות ושחרור חסימות רגשיות. מומלץ לביישנים וסגורים, בעלי מצבי רוח, חסרי מוטיבציה, קשיי קשב וריכוז, חרדות ופחדים.
  לא דרוש ידע או ניסיון קודם במוסיקה.
 • קונצרט חווייתי: פיאנו בר בהשתתפות הקהל

  בנושאים מגוונים: שירי אהבה/ התמודדות/ תקווה, שירי שנות ה20/40/60/80, שירי ברודווי/ סרטים/ מחזות זמר, שירי להקות וזמרים אהובים: הביטלס, פרנק סינטרה, אלוויס פרסלי שירי עמים: הכר שירים אינדיאנים, מעגליים, ליטורגיים שירים באנגלית/ עברית/ אידיש

  בואו להינות מקונצרט שבו משוחחים עם האומנית, מבקשים בקשות לשירים, מצטרפים בזמזום לשירים המוכרים ולומדים שירים חדשים
  פירוט הקונצרט: בקונצרט ייחודי זה האומן אינו מורם מעם. הקונצרט נבנה סביב נושר מסוים ומנקודה זו ואילך המופע תלוי ומשתנה בהתאם לקהל המשתתף בו. המופע פתוח להעדפות הקהל, רצונותיו, בקשותיו, הערותיו. הקהל מוזמן להיות אקטיבי בדיוק כמו האומנית המבצעת. בקונצרט זה אינכם צריכים לשבת בשקט ולהקשיב, אלא להפעיל את חושיכם המוסיקליים, הקצביים, ללמוד ולזכור שירים חדשים מרתקים ולבצעם בצורות שונות חווייתיות כקהל שהוא חלק מן המופע. הנכם מוזמנים לחלוק עם האומנית את אהבתה למוסיקה ולאנשים.
 • סדנה משפחתית בין-דורית: סבים, ילדים ונכדים

  בואו להשתתף בסדנא משפחתית מרגשת
  פירוט הסדנא: סדנא שתתבסס על פעילויות חוויתיות משותפות בהם יקחו חלק כל בני המשפחה המתארחים. בין היתר שירת קנונים, סיפורים, בדיחות, תנועות והפתעות. דרך סדנא זו ניתן לחזק קשרים בין דוריים, ליצור חוויות משותפות נעימות ומרגשות ולראות את האחר או הקשר באור שונה.
 • סדנא: בקצב הלב

  בואו להינות ממפגשי מוסיקה קצביים חווייתיים
  פירוט הסדנא: תיפוף ונגינה משותפים מחבר אותנו למקצבים הפנימיים שלנו ולקבוצה. סדנא זו משלבת נגינה על מגוון כלי הקשה יחד עם שירה, תנועה ושחרור. המשתתפים מוזמנים למסע קסום אל מחוזות הקצב, דרך הכרות עם כלים ומקצבים שונים, תוך התמקדות בהקשבה - פנימה והחוצה – ובכלי הנגינה ככלי תקשורת ואמצעי לביטוי והבעה. נמצא את החיבור בין הקצב הפנימי של כל אחד והחוויה השבטית שבתיפוף, וניצור דיאלוג ססגוני שכולו צלילים. בסדנא משתלבים רעיונות הלקוחים מעולם התרפיה במוסיקה יחד עם יצירה ספונטנית והנאה פשוטה מחדוות המוסיקה. חוויה סוחפת וקצבית - שחרור לגוף ולנשמה!
 • סדנא: נגינה ושירה קבוצתית בעזרת כלים ייחודיים

  בואו להיות חלק מהרכב נגינה ושירה ייחודי
  פירוט הסדנא: סדנא זו מאפשרת לבצע בנגינה ושירה קטעים ושירים מוכרים המעובדים במיוחד לכלים מיוחדים, בעלי צליל מקסים, הניתנים לנגינה על ידי כל אחד באופן מיידי, ללא כל נסיון קודם. בין הכלים אומניקורד וטון צ'יימס. ראו תמונה. כלים אלה ייחודיים בקלות שניתן להפיק מהם צלילים נעימים.
  לא דרוש ידע או נסיון קודם במוסיקה.

הרצאות

ההרצאות מתקיימות על פי הזמנה מראש

 • טיפול במוסיקה

  ההרצאה עוסקת בהסבר של מהו טיפול במוסיקה, ומתמקדת בטיפול בילדים/מבוגרים/קשישים, או בנושא טיפולי נדרש מסוים. והכרות ראשונית עם התחום. ההרצאה מלווה בשקפים, קטעי וידאו ואודיו. ניתוחי מקרים ודוגמאות מהניסיון הטיפולי בארץ ובחו"ל בהשתתפות פעילה של הקהל ומענה לשאלות ודיון.
 • ריפוי במוסיקה מהו

  הרצאה מעמיקה עם דוגמאות מחיי היום יום ומהניסיון הקליני, השוואה לטיפולים אחרים, סגנונות טיפוליים שונים ("פסיכודינאמי הומניסטי") וטכניקות (אילתור קליני), מטרות טיפוליות רלוונטיות לתחום, והשפעות על המטופל.
 • מוסיקה וחינוך

  השפעת מוסיקה על תפקוד המוח ויישומים לחינוך מוסיקלי.
 • מוסיקה ואינטליגנציה

  דיון על אפקט מוצרט, מה משמעותו, ממצאים מחקריים בנושא ושימושים אפשריים במוסיקה לפיתוח האינטליגנציה.
 • מוסיקה ואיכות חיים

  כיצד ובאיזה תחומים שימוש מושכל במוסיקה יכול לשפר את איכות חיינו או את חייהם של אלה שאנו אוהבים.
 • טיפול במוסיקה והשפעתו על התפתחות המוח

  ההרצאה פותחת בהצגת התחום הטיפולי - מהו ולמי הוא מיועד, ומתמקדת בהשפעתם של תהליכים מרחבים - טמפורלים המתרחשים בפעילויות מוסיקליות מסוימות על התפתחות האינטליגנציה, המשמעות של אפקט מוצרט, ההבדלים שנמצאו במוחותיהם של מוסיקאים ולא מוסיקאים, ויישומים של הידע המחקרי לטיפול הקליני במוסיקה. ההרצאה מבוססת על תוצאות מחקר השוואתי - תיאורטי שנערך על ידי המרצה בשנים .1995-98 ההרצאה מלווה בשקפים וקטעי וידאו.
 • טיפול במוסיקה בילדים מאושפזים בבית חולים או הנמצאים בתהליך שיקום לאחר ניתוח

  ההרצאה דנה בידע המחקרי הקיים לגבי טיפול במוסיקה בילדים מאושפזים או הנמצאים בתהליך שיקום, ומביאה דוגמאות להשפעת הטיפול מתוך עבודתה הקלינית של המרצה. יובאו תיאורי טיפולים קבוצתיים ופרטניים של ילדים שונים דרכם ניתן לראות את חוויית הילדים המטופלים והתייחסותם השיקומי לתהליך ההשפעות הנסקרות הן במישור הרגשי,חברתי, קוגניטיבי פיסי והתנהגותי. ההרצאה מלווה בשקפים קטעי אודיו ווידאו, ומעודדת השתתפות הקהל.

נושאים אלה יכולים להיות מועברים כהרצאה חד פעמית, סדרת הרצאות או כקורס:

 • מוסיקה, פסיכולוגיה ומה שביניהם

  כיצד משפיעים עלינו הצלילים המקיפים אותנו בכל מקום? והאם אנו מודעים להשפעות אלה? שאלות אלה בעצם נמצאות בתווך בין עולם המוסיקה לעולם הפסיכולוגיה. כאן נראה כיצד אלמנטים מוסיקליים שונים משפיעים על חיינו, חשיבתנו ונפשנו, וכיצד ניתן לנצל את הידע הרב הקיים כיום בנושא לטובתנו ולהנאתנו המרבית.
 • הפסיכולוגיה של המוסיקה

  הקורס עוסק בתהליכים הפסיכולוגיים של הקשבה למוסיקה ועשייה מוסיקלית. נבחן מה עומד מאחורי החשיבה המוסיקלית, עקרונות הארגון הפנימי של המוסיקה (היררכיה, גשטלט מוסיקלי), הבעה ורגש במוסיקה, המשמעות הפסיכודינמית של אלמנטים מוסיקלים, (מלודיה, מרווחים), השפעה של מסר סמוי מוקלט על חלומות, השפעת המוסיקה על הפיסיולוגיה, התת מודע וההתנהגות.
 • מוסיקה וטסטוסטרון IQ

  הקורס עוסק בקשר בין יכולת מוסיקלית לבין מאפיינים אישיותיים שונים כגון אלמנטים מסוימים באינטליגנציה וההרכב ההורמונלי שלנו, כיצד ניתן לפתח כישורים מנטליים באמצעות מוסיקה, מודל ההתפתחות המוסיקלית, מוסיקה וההמיספרות של המוח, והמשמעות של אפקט מוצרט.